30 квітня 2015 р.

Чому громада Вінниччини має віддавати останні гроші «Вінницягазу?»

Днями з’явилася заява ПАТ «Вінницягаз», про те, що ця фірма не гарантує безперебійного постачання, через зменшення споживання газу.
Тут треба зробити деякі пояснення і коментарі. Отже, в компанії стверджують: у Вінницькій області за 3 місяці 2015 року було використано газу на 51 млн. куб. м. менше, ніж за аналогічний період минулого року.
Здавалося б - це можна тільки вітати. Значить, в області працюють програми енергозбереження, газозаміщення, населення починає по справжньому економити газ як у Європі. Зрештою, на це націлені і місцеві, і загальнодержавні програми.
Але «Вінницягаз», виявляється, це зовсім не влаштовує. Тут повідомили вінничанам, що в умовах значного зростання ціни на газ для населення цього року слід очікувати рекордного падіння його споживання.
«Однак, тарифи нині залишаються некоректними, через те що розраховані на великий обсяг транспортування газу. І якщо найближчим часом держава, в особі НКРЕКП, не виправить цю ситуацію, то суттєве падіння обсягів споживання газу призведе до дестабілізації роботи системи газопостачання області», - заявив начальник управління обліку та балансів природного газу ПАТ «Вінницягаз» Василь Сопільник.
Отже, цей службовець ставить під сумнів всю державну політику у цій сфері, стверджує, що тарифи на газ, навіть після останніх підвищень, «є не коректними», тобто, для «Вінницягаз» вони низькі. І завуальовано пропонує мешканцям Вінниччини: споживайте газу більше за новими тарифами, бо, мовляв, якщо будете споживати менше, то тиск у трубі впаде і газу не отримаєте взагалі.
Дуже цікаві заяви звучать з уст посадовців «Вінницягазу». Впевнений, про ці заяви має знати громадськість і влада. І дати їм належну, державницьку, патріотичну оцінку.

29 квітня 2015 р.

Геннадій Ткачук: «У США підтримують реформи в Україні, і готові їх стимулювати»


Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт перебуваючи у Вінниці назвав ключовими для України реформу з децентралізації влади і конституційну реформу.
Джеффрі Пайєтт сказав, що знає про дебати, які наразі тривають у Верховній Раді щодо розвитку України й переконаний, що ці питання мають вирішуватись народом України.
«Я перебуваю тут з візитом, щоб почути ваші думки та слухати й можливо завдяки цьому спілкуванню в мене буде додатковий аргумент у дебатах й дискусіях з тими, хто каже, що зміни й реформи занадто складні, щоб їх втілювати».
Хочу додати до слів Джеффрі Пайєтта, що крім двох означених реформ, Україна потребує ще й справжньої реформи МВС, реформи прокуратури, і це стосується не тільки Генпрокуратури, а й регіональних її підрозділів, реформи суддівської системи і головне – ефективної, швидкої в часі, підтримуваної українцями боротьби з корупцією. 
Зараз багато хто каже: йде війна, тому в Україні не час для реформ. Але так говорять тільки ті, хто завжди шукає відмовки, кому живеться приспівуючи і зараз, в нинішній тотальній корупційній системі, при чинних схемах. Не було б війни, ці люди казали б: «навіщо щось міняти, в країні мир, і так все добре…»
Але дозволю собі нагадати цим людям, чомусь їх дуже багато сидить у кабінетах в міністерствах і Кабміні, що такі зміни – не проста мода чи забаганка. Це вимога Майдану. За це люди гинули у Києві в лютому минулого року, гинуть зараз в зоні АТО.
Ось простий приклад: у МВС вчора сказали, що на реформу відомства піде не менше п’яти років. А може й десять… Дивно, що це говорить Ека Згуладзе, яка реформи в Грузії провела швидко.
Якщо реформа МВС затягнеться на десятиліття, то точно можна буде сказати, що ніякої реформи не буде. Це ж стосується і інших реформ у правоохоронній, судовій системах і у боротьбі з корупцією.
І добре, що в США розуміють це. І мають намір стимулювати реформи. Про це дипломатично сказав посол США
«Питання конституційної реформи й децентралізації, боротьби з корупцією – є ключовими для успіху того, що заклала Революція гідності і подальших змін і перетворень в країні», – сказав Джеффрі Пайєтт.
І з ним важко не погодитися.

28 квітня 2015 р.

Незрозумілі дії міністра МВД по наданню державної охорони для О. Бондаренко викликають як мінімум подив


Міністерство внутрішніх справ виділить охорону колишньому народному депутату від Партії регіонів Олені Бондаренко в зв'язку з отриманням нею погроз на свою адресу.
Ця новина вже тиждень викликає жваві дискусії серед політиків та громадян. Напевно, є і прибічники такого кроку, але більшість громадян категорично проти.
Хочу, перш за все, процитувати кілька фраз з повідомлення прес-служби Авакова. Там йдеться про мотиви надання охорони Бондаренко.  Отже, прес-служба пише: екс-нардеп і громадський діяч повідомила про те, що упродовж останнього дня отримала багато повідомлень загрозливого характеру. За заявою Олени Бондаренко їй буде виділено охорону. Вона також висловила вдячність главі МВС України Арсену Авакову за підтримку.
Тобто, МВС і міністр Аваков визнали, що О. Бондаренко – впливовий громадський діяч. І її життя для України важить значно більше, ніж життя тих, які боролись зі злочинним режимом Януковича, які сьогодні боронять нашу землю від агресії.
Я вважаю, що Олена Бондаренко не має права на спеціальний захист, а як простий громадянин, може найняти охоронців в ДСО за гроші, адже подібні діячі при владі Януковича багато на заробили. Дивує, а чому платники податків мають оберігати таку “видатну” особу, що грошей в країні не має куди діти? Для пенсіонерів, ветеранів, студентів, робітників та службовців суцільна економія і злидні, а тут така розкіш, хіба не дивує?
Друге, Бондаренко отримувала погрози у мережі Facebook. Тобто, вона не отримувала особистих дзвінків, листів та інших повідомлень загрозливого характеру особисто. Відомо, що в соціальній мережі погрожують багатьом людям, і у 99,99% випадків ці погрози виявляються фейкаим, недостовірною інформацією.  Тож за логікою міністра МВД, такий захист мав би отримати кожен, кому погрожували у соціальній мережі.
А тим часом, такий захист так і не отримав колишній голова фінінспекції Гордієнко, який зробив заяву про багатомільйонні оборудки уряду та зловживання, в тому числі, і у відомствах Авакова, Павленка?  Йому ж дійсно загрожує небезпека.
Ще один казус: О. Бондаренко висловила вдячність главі МВС України Арсену Авакову за підтримку. Це ключова фраза повідомлення МВС!
Далі аналізуємо факти. Голова Наглядової ради Українського медіахолдингу (УМХ) Олена Бондаренко погодила з акціонером УМХ Сергієм Курченко свій вихід з посади. Тоді Бондаренко ж заявила про те, що вертається у політику.
У якій якості? Якщо у якості проросійського політика, то в неї це виходить, адже вона на каналах російського телебачення критикує та оббріхує все українське і нашу волю до кращого майбутнього. Можливо, десь вигулькне Бондаренко на Харківщині чи підконтрольній частині Донбасу на місцевих виборах. І буде претендувати на посаду мера, чи депутата облради. Щоб і далі дестабілізувати ситуації у прифронтовій зоні і вести пропаганду Росії і сепаратизму. І це вже пряма загроза держбезпеці.
А тепер уявіть її виборчу кампанію: їздить по містам та селам  в супроводі державних охоронців, агітує і розказує всім: бачите, яка я цінна для держави? Мене навіть охороняють за державний кошт. І деякі люди поведуться на це, і проголосують за неї! Тобто, надання охорони – це ще й частина піару і виборчої технології О. Бондаренко.
А можливо уряд та ті міністри, які вже півтора року працюють, а результатів немає,  розуміючи,що все менше підтримки у них серед українців та стінах ВР мають бажання залучити собі в прибічники фракцію “Опозиційний Блок”?

Погодьтеся, питань більше, ніж відповідей!

27 квітня 2015 р.

Парламент протидіє Росії і наполягає на звільненні Надії Савченко та решти незаконно затриманих

На минулому парламентському тижні народні депутати України займалися не тільки з'ясуванням стосунків в середині коаліції, а й приймали важливі документи щодо визнання Росії країни-агресором.

Одна з цих постанов має назву «Про відсіч збройній агресії РФ та подолання її наслідків», друга – «Постанова про запровадження персональних санкцій проти осіб, відповідальних за незаконне ув'язнення в Російській Федерації народного депутата України, члена Постійної делегації у ПАРЄ Надії Савченко». Третя – «про Звернення ВРУ до Президента РФ про вимогу звільнення незаконно утримуваного народного депутата України Надії Савченко, всіх інших заручників і незаконно утримуваних осіб відповідно до п.6 «Комплексу заходів з виконання Мінських угод».

Про ці документи розповів народний депутат, вінничанин Геннадій Ткачук.

24 квітня 2015 р.

Верховна рада суттєво обмежила фінансові апетити олігархів

Верховна Рада прийняла за основу проект Закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо трансферного ціноутворення)"

Закон про трансферне ціноутворення 28 грудня 2014 приймався швидко, тому були допущені деякі неточності, які потрібно виправити тепер.

Фахівці стверджують, що цей закон - черговий крок на шляху деолігархізації економіки.

Про його новації розповів народний депутат, вінничанин Геннадій Ткачук, який голосував за законопроект.

«По суті, законопроект є імплементацією рекомендацій Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) з контролю за визначенням цін у контрольованих операціях між пов'язаними особами та впровадженням в Україні світових механізмів контролю за трансферним ціноутворенням, зокрема, за операціями з контрагентами, зареєстрованими в офшорних зонах.

23 квітня 2015 р.

Чи варто перетворювати «Укрпошту» на акціонерне товариство?

Розмови щодо необхідності перетворення Українського державного підприємства поштового зв’язку в акціонерне товариство точаться давно. Вперше необхідність проведення  корпоратизації  «Укрпошти» на рівні нормативних документів була закріплена ще в 1998 році в Постанові Кабінету Міністрів України «Про програми реструктуризації об'єднань "Укртелеком" і "Укрпошта"». Однак, щодо «Укрпошти» це питання там було означене лише двома словами «підлягає уточненню».

Парламент прийняв документ, який допоможе пред’явити майнові претензії до Росії

Верховна Рада України прийняла Постанову "Про Заяву Верховної Ради України "Про відсіч збройній агресії Російської Федерації та подолання її наслідків".

«Метою Постанови є створення юридичного підґрунтя для пред’явлення Україною консолідованої претензії Російській Федерації у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації проти України.

20 квітня 2015 р.

До 2019 року ми маємо стати незалежним від російського газу

Росія з великою ймовірністю відмовиться від транзиту газу через Україну після 2019 року, а чинний транзитний контракт продовжуватися не буде. Про це народний депутат України Геннадій Ткачук розповів в ефірі програми «Трибуна» на телеканалі ВДТ.

За словами нардепа, Росія - країна агресор, яка постачає зброю і майже воює з Україною.

Сумнівна ініціатива щодо приватизації викликає багато неприємних запитань до Уряду

Уряд і спритні міністри проштовхують нову хвилю приватизації і корпоратизації, розповідаючи казки, що без цього в Україну не прийдуть інвестори. Друзі, я спробую пояснити, що таке приватизація і корпоратизація, про яку нам так багато і палко пояснюють урядовці.

Це коли підприємства і активи всіх громадян України, від малого до старого, які було збудовано на податки і вони називались державними, купка спритних ділків від влади (або при владі) за безцінь забирає собі, мовляв, вони «ефективні менеджери».

Країна знаходиться на межі колапсу і є бажаючі забрати державне майно, видаючи з себе успішних інвесторів.

17 квітня 2015 р.

Путін повторив казочку про те, що українці і росіяни – один народ

У спілкуванні Володимира Путіна зі співгромадянами 16 квітня міжнародна тема була витримана в основному у примирливому ключі стосовно як до Заходу, так і до України.
Своїми думками, що стоїть за висловлюваннями Путіна стосовно внутрішньо-українських справ поділився народний депутат, вінничанин Геннадій Ткачук.

«Впевнений, що ключові фрази Путіна довго будуть цитувати політологи та журналісти. Принаймні, до святкування дня перемоги. Серед цих фраз запам’яталися: "ми не збираємося відроджувати імперію"; "ми нікого ворогами не вважаємо"; "забезпечити гідне життя, зокрема і російським людям, які проживають сьогодні за кордоном, у близьких для нас країнах СНД, ми можемо, розвиваючи взаємодію і співпрацю"; "Україна - незалежна самостійна держава, до цього треба ставитися з повагою, занурюватися і втручатися туди - це неправильно".

Як і раніше, називаючи зміну влади на Україні переворотом, російський президент, тим не менш, говорив не про підступи Держдепу, а про помилки Віктора Януковича.
"Це провал внутрішньої політики України. Люди втомилися від злиднів, злодійства, хамства влади, від корупції, олігархів, їх невгамовної жадоби", - заявив він.
Мова стала більш мирною, але робити висновки на підставі цих висловлювань, про те, завершується "новоросійський проект" чи ні, ще рано. 
Ситуація на Донбасі все ще залишається невизначеною. Під час перемир’я інциденти продовжуються, пом'якшення позиції сепаратистів не відбувається, військова активність на контрольованій ними території не знижується.

З цього випливають два висновки: по-перше, в особі Путіна ми маємо справу з людиною, від якої все залежить, але над якою немає ніякого контролю. По-друге, він знову повторив свою відому тезу про те, що українці і росіяни - один народ.
Це ж саме він говорив і у минулому році. Тоді активна фаза подій на Сході, в Одесі, Харкові відбулась саме після таких заяв.
А ми повинні слухати, вивчати і своє робити. Адже ніхто не зробить за нас нашу роботу, а роботи в нас багато. Перш за все - це захистити нашу землю від агресорів, а по друге - це і боротьба з корупцією, це і відновлення економіки і створення робочих місць. Це і підвищення соціальних стандартів, встановлення рівних можливостей для всіх. Створення системи справедливого правосуддя і прозорість у відносинах між владою і громадянами і ще багато чого, щоб українці стали жити гідно, заможно і незалежно!», - вважає Геннадій Ткачук.

16 квітня 2015 р.

Демобілізовані воїни отримали додаткові соціальні гарантії

Президент Петро Порошенко підписав Закон, який регулює деякі питання соціального захисту громадян. Закон № 259-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації та соціального захисту громадян, які підлягають звільненню з військової служби під час особливого періоду або у зв'язку з оголошенням демобілізації" був ухвалений Верховною Радою 18 березня.

15 квітня 2015 р.

Громадяни зможуть отримувати деякі нотаріальні послуги в місцевих радах

Комітет з питань правової політики та правосуддя рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо надання можливості громадянам отримувати нотаріальні послуги в органі місцевого самоврядування села, селища незалежно від наявності нотаріуса).

Про новації законопроекту розповів член профільного комітету Верховної Ради, вінничанин Геннадій Ткачук.

14 квітня 2015 р.

Відтепер усі, хто взяв валютні кредити, зможе їх віддати у гривнях

Депутати Верховної Ради проголосували за закон «Про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті».
В закон йдеться, що банки за заявою громадян, що взяли кредити у валюті, повинні впродовж місяця після отримання заяви, їх перевести у гривні.

Детально про новації цього закону розповів народний депутат, вінничанин Геннадій Ткачук.

10 квітня 2015 р.

Що міститься в законах про декомунізацію

У четвер, 9 квітня на ранковому засіданні Верховної Ради народні депутати прийняли пакет із чотирьох так званих законів про декомунізацію. «За» прийняття законів голосували і представники Вінниччини у парламенті.

Це закони «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки»; «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917 - 1991 років»; «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 - 1945 років» та закон «Про правовий статус та вшанування пам'яті борців за незалежність України у ХХ столітті».

Депутат-вінничанин Ткачук наполягає на притягненні до відповідальності Симоненка

З відповідним депутатським зверненням Геннадій Ткачук звернувся до керівництва МВС, СБУ та Генпрокуратури.

Народний депутат від фракції БПП і групи «УДАР» у фракції, Геннадій Ткачук звинувачує першого секретаря КПУ Петра Симоненка тому, що той розповсюджував в Росії на телебаченні інформацію, що шкодить Україні.

9 квітня 2015 р.

Лакмусовим папірцем очищення судової системи має стати покарання тих суддів, які судили учасників Майдану

В Україні має пройти очищення судової системи, лакмусовим папірцем має стати покарання тих суддів, які судили учасників Майдану.Про це повідомив народний депутат, член фракції «Блоку Петра Порошенка» і групи «УДАР», вінничанин Геннадій Ткачук.

В Україні має пройти очищення судової системи, всі судді,  які приймали протизаконні рішення, мають бути звільнені. Лакмусовим папірцем має стати покарання тих суддів, які судили учасників Майдану. Комітет з питань правової політики та правосуддя рекомендував Верховній Раді дати згоду на арешт судді, яка судила учасників Євромайдану. 

7 квітня 2015 р.

На тижні має бути прийнятий закон про обмеження права суддів звільняти під заставу підозрюваних у корупції

Я особисто вивчатиму і розглядатиму всі скарги громадян на суддів і судочинство, - заявив нардеп Геннадій ТкачукЯ особисто вивчатиму і розглядатиму всі скарги громадян на суддів і судочинство, - заявив нардеп Геннадій Ткачук.

Президент Петро Порошенко наголосив на важливості прискорення формування Вищої ради юстиції та проведення судової реформи в цілому.

Глава держави розповів в інтерв’ю «5 каналу», що 3 квітня під час зустрічі з керівниками фракцій коаліції наголосив на тому, що Верховна Рада має проголосувати за свою квоту і обрати членів Вищої ради юстиції. У свою чергу Президент вперше оголосив відкритий та публічний конкурс, який раніше проводився в закритому режимі, щоб негайно призначити свою квоту у ВРЮ.

6 квітня 2015 р.

Реалізація закону про дерегуляцію забезпечить адаптацію законодавства України до законодавства ЄС

Президент України підписав Закон №191-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)», який був прийнятий Верховною Радою України 12 лютого поточного року.
Головною метою цього Закону є дерегуляція господарської діяльності, приведення законодавства в окремих сферах у відповідність до правового поля ЄС, що дає можливість Україні підвищити позицію у рейтингу Doing Business.

Тепер, коли закон фактично вступив у дію, про його новації розповів народний депутат, вінничанин Геннадій Ткачук. Він голосував за цей законопроект.

«Цим законом спрощується процедура започаткування та ведення господарської діяльності, скорочуються дозвільні і погоджувальні процедури, зменшується вплив державних органів на діяльність суб’єктів господарювання, підвищується рівень захисту прав інвесторів, удосконалюється механізм фінансування діяльності органів Державної реєстраційної служби. Одним словом – закон не вирішує всіх проблем бізнесу, але істотно спрощує бюрократичні процедури.

2 квітня 2015 р.

Держава фактично легалізувала волонтерство

Нещодавно Президент України підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо волонтерської діяльності», який сприятиме розвитку волонтерського руху в Україні та підвищить якість надання волонтерської допомоги.
Новий закон по суті, легалізує волонтерство, як суспільно-корисну діяльність і сферу підвищеної уваги суспільства до гострих проблем сьогодення.
Народний депутат, вінничанин Геннадій Ткачук, який разом з іншими депутатами від Вінницької області голосував за закон, пояснив, як врегульовуватимуться ці стосунки.

1 квітня 2015 р.

Геннадій Ткачук розповів про роль ВР та Уряду у взаємодії влади з суспільством

В Україні 71% людей вважають, що реформи здійснюються вкрай не результативно. А це говорить про те, що уряд має змінити свою політику. Про це заявив народний депутат України Геннадій Ткачук в ефірі телепрограми «Політрада» на каналі ВДТ.

-   Треба щоденно говорити про проблеми, які постають на сьогоднішній день перед державою. Реформи та очищення у суддівській системі, МВС, прокуратурі та СБУ явно пробуксовують. У цьому винен Уряд та коаліція, яка його сформувала, - зазначив нардеп. – Люди не можуть більше чекати, вони прагнуть жити по-новому. Нам допомагає світова спільнота, Європейський банк виділив нам 1,8 млрд. доларів допомоги, але в нас ще є над чим працювати.