5 грудня 2016 р.

Підтримка бюджету - справа принципу для усіх, хто думає про майбутнє України

Україна на порозі ухвалення державного бюджету. Парламент буде розглядати його в другому читанні. Кожен депутат мусить визначити свою позицію. Вважаю – це буде тестом для депутатів. Обранці, які думають про майбутнє України, повинні підтримати бюджет.

   Бюджет уряду Володимира Гройсмана - це документ нового типу, якого в нас не було раніше.

   По-перше, він реалістичний. Вперше за багато років наш бюджет це не набір порожніх обіцянок, а виважений реалістичний документ. Туди закладені ті гроші, які держава дійсно отримає. Бюджет-2017 відображає реальний прогноз розвитку на рік, а не чиїсь мрії чи фантазії.

  По-друге, в ньому чітко визначені пріоритети. Раніше гроші розкидали на все потроху й в результаті жодна галузь нормально не фінансувалась. Тепер є 10 чітких пріоритетів: обороноздатність, соціальні стандарти, освіта, охорона здоров'я, дипломатія, АПК, створення Дорожнього фонду, енергоефективність, культура і децентралізація.

 По-третє, чи не вперше наш бюджет розрахований на зростання. Він прогнозує зростання доходів держави на 17%, а також дефіцит в розмірі 3% ВВП (тобто доходи будуть збалансовані з видатками).

 По-четверте, бюджет є справді соціальним. Мінімальна зарплата зросте відразу вдвічі: з 1600 до 3200 гривень. Жоден українець не буде отримувати менше цієї суми. В перегонах цін та зарплат, останні, нарешті, переможуть. Якщо оклад працівника зросте на 40%, то інфляція складе лише 8%. Передбачається також десятивідсоткове зростання пенсій та додаткове фінансування субсидій на комуналку. Вперше соціальні ініціативи ретельно продумані. З одного боку вони підвищують рівень життя людей, з іншого - змащують коліщатка української економіки та змушують їх рухатись. В основі - вірна думка, що без багатих громадян неможлива заможна процвітаюча країна.

   По-п’яте, бюджет-2017 не лише внесений вчасно до парламенту, але й викладений на окремому веб-сайті в доступній для людей формі. Викладені головні бюджетні показники, надані довідки по галузям та порівняні обсяги фінансування з попередніми періодами. Інформація в простому графічному форматі, навіть нефахівець може її опанувати.

   Це 5 причин чому потрібно голосувати за бюджет.

   Особисто для мене визначальними є показники, які допоможуть людям стати заможнішими. Це зростання на 15% бюджетних видатків та на 17% доходів держави.

   Подвійний ріст мінімальної зарплати: вперше мінімальна зарплата зрівняється з прожитковим мінімумом. Це додаткові кошти для кожної родини. Люди зможуть купити вдвічі більше товарів і послуг. Отже у виробників буде стимул до підвищення виробництва, а це – ріст економіки, нові робочі місця, додаткові надходження до бюджету, які можна використати на інфраструктурні та соціальні проекти.

  Нова якість фінансування освіти: видатки збільшуються майже на 36%. Закладено зростання зарплати вчителя на 50%. Наприклад, вчитель вищої категорії з 1 січня отримуватиме 6841 грн., а вчитель без категорії - 4853 грн. Мотивований педагог, який хоче й знає як якісно працювати, - це фундамент освітньої системи. Акцентовано увагу на профтехосвіті. Країні катастрофічно не вистачає кваліфікованих робітників. Тому в бюджет заклали 2 мільярди гривень на допомогу профтехучилищам.

   Системна підтримка медицини: видатки збільшено більш ніж на 20%. Для лікарів, фельдшерів, медсестр збільшиться рівень оплати праці майже на 30%. Дільничний терапевт вищої категорії з урахуванням надбавок зароблятиме 8,4 тисячі гривень, а фельдшер вищої категорії – 4,2 тисячі гривень. Разом з повною оплатою державою безкоштовних ліків та збільшенням видатків на їх закупівлю це зробить медицину більш соціальною, а медичні послуги доступними людям.

  Революційні зміни в системі фінансування будівництва й ремонту доріг. Бюджет-2017 передбачає, що ремонт доріг стане явищем постійним та системним, замість спорадичного латання дірок, як це часто відбувалось раніше. Фінансуватиме роботи спеціальний Дорожній фонд, куди держава відразу спрямує 14,2 мільярди гривень, та залучить ще вдвічі більше коштів міжнародних фінансових організацій. Результатом будуть дороги європейського рівня по всій Україні та Вінницькій області. Це дасть потужний поштовх для бурхливого розвитку суміжних галузей та зниження рівня безробіття. Згадаймо президента США Франкліна Рузвельта, який в часи великої кризи розгорнув масштабне дорожнє будівництво та врятував економіку країни. 

   Новий підхід до енергоефективності. Створення та фінансування Фонду енергоефективності. Його мета – акумулювати в собі ресурси, які потім спрямують до людей, щоб дати їм можливість зробити своє житло енергоефективним. В наших містах острівці сучасного енергоефективного житла губляться в морі хрущівок та панельок. Модернізувати цілі мікрорайони одночасно державі не під силу. Але є інший вихід: дати людям можливість самим оновити своє житло. Для цього потрібні мікрокредити, і їх видаватиме Фонд енергоефективності. В бюджеті уряд Володимира Гройсмана передбачено джерела наповнення Фонду. З одного боку – це 800 мільйонів гривень бюджетних коштів, а з іншого – ресурси міжнародних фінансових організацій (3 мільярда гривень). Виграє кінцевий споживач – тобто громадянин. Одноразова інвестиція допоможе йому довгі роки заощаджувати на оплаті за тепло.

   Підтримка малих та середніх фермерських господарств. В аграрну сферу спрямують 5,5 млрд. гривень. Більше половини піде на дотації фермерам. За ці гроші вони закуплять нову техніку, освоять нові земельні площі, створять нові робочі місця, допоможуть розвинути сільську інфраструктуру. Підтримка фермерства - це норма для Європи. Євросоюз витрачає на це половину свого бюджету.

    Особисто для мене важливо налагодити адекватне фінансування освітніх, медичних, соціальних програм на Вінничині. В бюджеті наступного року передбачили потужне фінансування медицини нашого регіону: більше 221 млн. на медпрограми, 20,5 млн. – на відшкодування лікарських засобів, 5,6 млн. на закупівлю медикаментів для швидкої, більше 6 млн. – на сучасне медичне обладнання.

   Соціальний блок державної підтримки Вінницької області представлений такими показниками: 38,4 млн. грн. - на підтримку дітей-сиріт, більше 2 млрд. – на допомогу малозабезпеченим, багатодітним родинам та на допомогу дітям. Крім того, 3,1 млрд. грн. передбачено на субсидії по сплаті за комунальні послуги та купівлю опалювальних матеріалів.

   Також бюджет Вінницької області отримає 1,4 млрд. дотацій й субвенцій в тому числі на освіту й медицину.

  Ухвалення Бюджету-2017 буде перемогою здорового глузду, фахових розрахунків, реалізму та продуманих соціальний й інфраструктурних новацій. Цей бюджет вигідний людям, бо він передбачає ріст соцстандартів, й одночасно зменшує інфляцію та прогнозує зростання економіки на 3%. Підтримка бюджету - справа принципу для усіх, хто думає про майбутнє України та гармонійний розвиток усіх її регіонів.

Немає коментарів:

Дописати коментар