25 березня 2015 р.

Новий порядок закупівлі ліків дозволить зменшити їх ціну для пацієнтів

Верховна Рада на минулому тижні прийняла низку вирішальних законів. Один з них Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення своєчасного доступу пацієнтів до необхідних лікарських засобів і медичних виробів шляхом здійснення державних закупівель із залученням спеціалізованих організацій».
Прийнятий законопроект надає право здійснювати державні закупівлі через міжнародні організації - ООН, ЮНІСЕФ, ВООЗ. 

За це рішення проголосував 241 народний депутат.

Окрім того, цим законопроектом врегульовується питання реєстрації лікарських засобів.

За словами народного депутата, вінничанина Геннадія Ткачука, який голосував за цей закон, його прийняття дозволить заощадити 348 млн грн і зменшити ціну на ліки більш ніж на 40%.

«Закон спрямований на забезпечення своєчасного доступу пацієнтів до життєво необхідних, якісних і ефективних ліків, подолання корупції у системі державних закупівель і ефективне використання коштів держбюджету, виділених на виконання державних програм у сфері охороні здоров’я.

Для цього пропонується ввести окрему процедуру закупівлі ліків за рахунок коштів держбюджету без застосування закупівельних процедур, визначених законом України «Про здійснення державних закупівель», через міжнародні спеціалізованих фондів, організацій та механізми ООН, Міжнародної асоціації забезпечення медикаментами (International Dispensary Association), Королівського агентства Великої Британії (Crown Agents), через Глобальний механізм із забезпечення лікарськими засобами (Global Drug Facility), Партнерство в сфері постачання й управління поставками (Partnership for Supply Chain Management), які надають урядам держав та/або центральним органам державної влади послуги з організації та проведення процедур закупівель лікарських засобів, медичних виробів і пов’язаних із цим послуг на підставі відповідних угод і відповідно до своїх внутрішніх правил та процедур.

Такий порядок і особливості вибору спеціалізованих організацій, які здійснюватимуть закупівлі, має визначити Кабінет міністрів України.

Окрім того, закон запроваджує спрощену та безкоштовну процедуру реєстрації лікарських засобів, які будуть закуповуватися зазначеними організаціями.
Ввезення ліків, які будуть закуповуватися спеціалізованими організаціями, здійснюватиметься за спрощеною процедурою», - роз’яснив Геннадій Ткачук про необхідність прийняття цього закону.

Немає коментарів:

Дописати коментар