16 квітня 2015 р.

Демобілізовані воїни отримали додаткові соціальні гарантії

Президент Петро Порошенко підписав Закон, який регулює деякі питання соціального захисту громадян. Закон № 259-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації та соціального захисту громадян, які підлягають звільненню з військової служби під час особливого періоду або у зв'язку з оголошенням демобілізації" був ухвалений Верховною Радою 18 березня.

Метою документа є удосконалення деяких законодавчих положень, зокрема щодо питань відпустки та соціальних гарантій працівників. Що це за соціальні гарантії розповів народний депутат, вінничанин Геннадій Ткачук, який голосував за цей закон.

« Перш за все, законом встановлено збереження місця роботи (посади) та середній заробіток на підприємстві чи в установі за працівниками, які під час проходження військової служби отримали поранення (інші ушкодження здоров'я) та знаходяться на лікуванні у медичних закладах, а також потрапили у полон або визнані безвісно відсутніми. Погодьтеся, що це дуже важливо в наш час.

Друге важливе рішення - надаються додаткові гарантії соціального захисту військовослужбовцям, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, щодо порядку надання щорічної відпустки та встановлено гарантії відстрочки від повторного призову протягом шести місяців у разі проведення часткової мобілізації, процедури призову на військову службу на тих військовозобов'язаних, які були звільнені зі служби у запас після проведення заходів попередньої мобілізації. Винятком може слугувати їх особиста згода щодо здійснення такого призову. Це теж важливо. Це дасть змогу не кидати колишніх бійців, в разі загострення ситуації на Сході на фронт, одразу ж після демобілізації», - розповів політик про новації в законі.

Немає коментарів:

Дописати коментар