6 квітня 2015 р.

Реалізація закону про дерегуляцію забезпечить адаптацію законодавства України до законодавства ЄС

Президент України підписав Закон №191-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)», який був прийнятий Верховною Радою України 12 лютого поточного року.
Головною метою цього Закону є дерегуляція господарської діяльності, приведення законодавства в окремих сферах у відповідність до правового поля ЄС, що дає можливість Україні підвищити позицію у рейтингу Doing Business.

Тепер, коли закон фактично вступив у дію, про його новації розповів народний депутат, вінничанин Геннадій Ткачук. Він голосував за цей законопроект.

«Цим законом спрощується процедура започаткування та ведення господарської діяльності, скорочуються дозвільні і погоджувальні процедури, зменшується вплив державних органів на діяльність суб’єктів господарювання, підвищується рівень захисту прав інвесторів, удосконалюється механізм фінансування діяльності органів Державної реєстраційної служби. Одним словом – закон не вирішує всіх проблем бізнесу, але істотно спрощує бюрократичні процедури.


Цікаво, що новації закону стосуються  інтересів центральних та місцевих органів виконавчої влади, які є органами ліцензування.  Також цей закон знизить ризики вчинення корупційних дій, позитивно вплине на ринок праці, оскільки закон спрямований на розширення свободи підприємницької діяльності.

Реалізація закону забезпечить адаптацію законодавства України, що регулює здійснення адміністративних процедур (надання адміністративних послуг) до законодавства Європейського Союзу, а також базового законодавства України, що регулює відносини у сфері дозвільної системи.

Передбачені законом скорочення функцій та оптимізація процедур адміністративного регулювання господарської діяльності сприятимуть створенню більш сприятливих умов для ведення бізнесу в Україні та підвищенню рівня захисту суб’єктів господарювання. Таким чином, буде забезпечено скорочення функцій та удосконалення процедур адміністративного регулювання економіки, запроваджено прозорі і єдині правила для всіх суб’єктів економічної діяльності та умови для підвищення рівня їх захисту», - розповів про закон нардеп Геннадій Ткачук.

Немає коментарів:

Дописати коментар